Oznamujeme občanům, že mohou využít sběrného místa k odložení vytříděného odpadu.

Na tomto místě můžou občané, kteří mají trvalé bydliště v obci Blatnička, bezplatně legálně odložit prakticky veškerý vytříděný odpad z domácností.

Sběrné místo se uzamyká.  V případě potřeby Vám informace poskytneme na obecním úřadě – tel. 773 503 303 Štěpán Maňák.

Příklady odpadů, které lze na sběrném místě odložit:

- pneumatiky, okna,
- vyřazený nábytek a další velkoobjemový odpad,
- stavební suť, cihly, beton, střešní tašky,
- veškerý organický odpad, listí, větve, rostlinné zbytky,
- veškerá vyřazená kompletní elektrozařízení – televizory, pračky, ledničky,
- nebezpečný odpad jako např. zbytky barev, postřiků, baterie, oleje

Podstatnou část odpadů ukládaných do popelnic tvoří tzv. biologicky rozložitelný odpad (odpad z rostlinných zbytků), který je ale zbytečné a drahé odvážet až na skládku, když se dá zkompostovat. Využijte, prosím, maximálně všechny možnosti třídění odpadu, které obec nabízí (barevné pytle, barevné zvonové kontejnery, sběrné místo, domácí kompostéry) tak, aby nevytříděného odpadu v popelnicích bylo co nejméně. Takovýto odpad je zdaleka nejdražší a cena bude každým rokem značně narůstat.

Děkujeme Vám všem, kteří odpovědně třídíte odpad. Svědčí to o Vašem ekologicky odpovědném, ale i ekonomickém chování.