pozvanka LIPUS KAROLI 01

Rádi bychom vás pozvali na vernisáž výstavy sochařů Stanislava Karoliho a Matouše Lipuse do Městské galerie Panský dvůr.

Vernisáž se uskuteční 17. února v 16 hodin za doprovodu cimbálové muziky Romana Sokola.

Stanislav Karoli, Matouš Lipus - Práh proměny

17.2.-24.3.2019

Městská galerie Panský dvůr představí koncem díla absolventů a spolužáků z atelieru sochařství pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové, Stanislava Karoliho a Matouše Lipuse. Autoři dosud díky svým odlišným tvůrčím východiskům společně nevystavovali. Ve Veselí vznikne tak jedinečná výstava, ve které budou jejich díla vedle sebe zcela nově komunikovat. Složitě modelovaný a konstruovaný tvar na jedné straně a na straně druhé nalezený zapomenutý předmět, zdánlivě připomínající odpad – co by je mohlo spojovat? Jejich jednotlivé práce, v nichž se objevují mezní přístupy mezi abstrakcí a figurací však přesto mohou mít společný, nebo podobný klíč, kvůli němuž vznikly.

Kurátor výstavy – Kurt Gebauer

Výstavu Práh proměny bude možné shlédnout vždy v úterý, čtvrtek, sobotu a neděli mezi 13 a 17 hodinou do 24. března 2019.