Výstava Karel Vaňura (1937–2017) – obrazy a skleněné vitraje

Druhá letní výstava ve veselské městské galerii je věnována Karlovi Vaňurovi, jednomu z nejoriginálnějších tvůrců v českém umění 2. poloviny 20. století.  Výstavu zahájí v neděli 15. srpna v 16 hodin kurátor Jaroslav Bárta a kurátorka Helena Musilová s dalšími hosty spojenými s osobností a dílem Karla Vaňury. Slavnost hudebně doprovodí seskupení Večerný motýľ /SK/.

Karel Vaňura (1937–2017) – obrazy a skleněné vitraje

Městská galerie Panský dvůr

15.8.-19.9.2021

Karel Vaňura je autorem obrazů a kreseb, asambláží, skleněných vitrají a realizací v architektuře. Vaňura nepřijímal, respektive mechanicky nepřejímal dobové styly a směry, jeho tvorba je původní a autentická. V mnoha svých dílech dosáhl originálních řešení, jak po vizuální, tak po technologické stránce; koncem šedesátých let byl označován jako jeden z nastupujících talentů československého umění, sklářského i malířského. Připravovaná výstava je prvním celistvějším představením díla autora, který kromě vlastní tvorby jako uznávaný pedagog ovlivnil celé generace výtvarníků, a který mnohokrát starost o práci ostatních kladl nad svou vlastní tvorbu.

Expozice bude otevřena do 19. září každý den kromě pondělí od 13 do 17 hodin.

pozvanka VANURA web