znak

eu interreg

Spolufinancováno z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci projektu FMP INTERREG V - A Rakousko - Česká republika
Blatnička - Falkenstein "Poznejme se více"

Projekt „Poznejme se více“ navazuje na dlouholeté, již 18 let trvající, partnerství obcí Blatnička a Falkenstein. V letošním roce se uskuteční z tohoto projektu 5 akcí v obci Blatnička a 2 akce v obci Falkenstein.

1. AKCE

Fašank v Blatničce - 10.2.2018 

Průvod masek obcí od domu k domu za doprovodu dechové hudby Blatnička. V rámci akce byly vyrobeny nové fašankové masky. Obec se snaží tuto tradici zachovávat a motivovat další občany o zapojení se do společenského dění. Celodenní akce proběhla za účasti rakouského partnera.


FAŠANK V BLATNIČCE - FOTOGALERIE

 59

 

2. AKCE

Historické poklady - 4.4.2018 

Výstavu připravil soukromý archeolog Jaroslav Tomášik, který se vykopávkami zabývá od svých 12 let. Je to bývalý voják z povolání, válečný veterán, milovník historie a naší krajiny. Zachycuje historii tak, jak kolem nás plynula. V Blatničce a okolí našel zajímavosti již od 12. století - stříbrné mince Viléma a Václava, pražské groše a jiné cenné předměty. Nejcennější je přívěsek s Pannou Marií Svatokopeckou, který již putoval po různých výstavách v České republice. Všechny vystavené věci bylo možné si důkladně prohlédnout i vyfotit. Po zahájení akce starostkou obce Jarmilou Hruškovou proběhla přednáška s besedou, promítání míst z okolí Blatničky, kde byly historické "poklady" nalezeny. V odpoledních hodinách se všichni přítomní vydali na vycházku do blízkého okolí Blatničky, kudy vedla stará kupecká cesta. Místní kronikář a autor výstavy upozorňovali na zajímavá místa. Velmi se akce líbila i účastníkům z rakouského Falkensteinu, kterým tolik informací tlumočnice nestačila ani překládat. To bereme jako velké ocenění celodenní akce.  Po ukončení výstavy všechny artefakty budou věnovány obci Blatnička. Budou i nadále vystaveny na obecním úřadě.

Historické poklady - FOTOGALERIE

IMG 8092

 

 

3. AKCE

Den obce a přátel vína - 28.4.2018

DEN OBCE A PŘÁTEL VÍNA - FOTOGALERIE 

20180428 183950

 

4. AKCE

Setkání seniorů obce Blatnička ve Falkensteinu - 23.5.2018

SETKÁNÍ SENIORŮ OBCE BLATNIČKA VE FALKENSTEINU

 IMG 6159

 

5. AKCE

Pomáhejme tradicím v regionech - celodenní workshop - 23.5.2018

 WORKSHOP - FOTOGALERIE

IMG 3440

 

6. AKCE

Hody v Blatničce 11.-12.8.2018

FOTOGALERIE HODY

 MG 2052 141

 

7. AKCE

Slavnosti vína Falkenstein 15.-16.9.2018

FOTOGALERIE FALKENSTEIN 2018

077

 

 

eu interreg

Spolufinancováno z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci projektu FMP INTERREG V - A Rakousko - Česká republika
Blatnička - Falkenstein "Poznejme se více"

Přihlášení

Prohlášení o přístupnosti