znak

Vodovody a kanalizace Hodonín, a.s. vyzývá rodiče kojenců v Blatničce, aby dočasně nepoužívali pitnou vodu z důvodu zvýšeného obsahu dusičnanů.

Po projednání situace s Krajskou hygienickou stanicí se omezuje používání pitné vody v obci Blatnička tak, že pitnou vodu nelze používat pro přípravu kojenecké stravy a nápojů a u dětí do dovršení 8 let věku a u těhotných a kojících žen, případně osob s poruchou metabolismu, se doporučuje omezit její spotřebu.

Vodovody a kanalizace Hodonín a.s. Doporučení Krajské hygienické stanice 1

Vodovody a kanalizace Hodonín a.s. Doporučení Krajské hygienické stanice 2

Vodovody a kanalizace Hodonín, a.s. oznamují vývoj situace v používání pitné vody v obci Blatnička. Naměřené hodnoty dušičnanů nejsou zdravotním rizikem pro uživatele. Zpráva a výsledky v příloze.

VAK HODONÍN OZNÁMENÍ

Výsledky měření

informacE souvisejících s výstavbou nové okružní křižovatky na silnici I/54 v křížení s ulicí Kollárova a Dvořákova ve veselí nad moravou. 

 

  • ve středu 3. dubna budou zahájeny stavební práce související s výstavbou nové okružní křižovatky na silnici I/54 v křížení s ulicí Kollárova a Dvořákova.  Hlavním investorem je Ředitelství silnici a dálnic, které uzavřelo s městem smlouvu o spolupráci na realizaci celé stavby, která by měla trvat přibližně čtyři měsíce. Upozorňujeme chodce, cyklisty i řidiče, aby dodržovali stanovená dopravní omezení!  
  • Silnice I/54 (Blatnická) bude průjezdná pouze pro nákladní automobily a doprava zde bude řízena semafory. Nákladní vozidla od ul. Kollárova mohou využít provizorně zpevněné účelové komunikace propojující ul. Kollárova a Blatnická 
  • Osobní auta od Blatnice a od Kozojídek mají značenou objízdnou trasu po místních komunikacích: J. E. Purkyně, U Polikliniky, Hutník, Dvořákova, Na Drahách   
  • Chodci a cyklisté budou mít značené trasy odlišné podle aktuálně realizované etapy stavby. V první etapě (cca dva měsíce) je možné využít chodník od Billy směrem k Hutníku a dále podél ul. Blatnická na přechod pro chodce směrem k Poliklinice. Průchod hřbitovem bude po celou dobu trvání stavby umožněn (pouze chodcům!). Parkoviště před hřbitovem bude po celou dobu trvání stavby uzavřené – je třeba využít parkovací místa od ul. Kollárova nebo parkoviště u Železáren.   

 

Zákresy dopravního značení a objízdné trasy jsou k dispozici zde:

Stavba okružní křižovatky na silnici I/54 začíná ve středu 3. dubna. Pozor na dopravní omezení!: Veselí nad Moravou (veseli-nad-moravou.cz)

Vše by mělo být hotové za 4 měsíce a nový „kruháč“ určitě přispěje k bezpečnosti i plynulosti dopravy v této části Veselí.

mapa stavby Veselí

 

Centrum Zvoneček spustilo přihlašování na letní příměstský tábor v Blatničce pro děti od 4 let. Podrobné informace a přihlašování on-line na www.centrumzvonecek.cz

Pirátské dobrodružství plakát tábor 2024

krizport jmk

Přihlášení

Prohlášení o přístupnosti