znak

  

                                                                                                  Logo celé

                                                 „Akce v rámci programu FMP INTERREG V - A SK – CZ Blatnička – Trstín "Nezapomeňme, s kým jsme vyrůstali“

                                                                                                                 Číslo projektu CZ/FMP/11b/01/032“

                                                                                                                     FOND MALÝCH PROJEKTŮ

 

 

 

Obec Blatnička má vytvořen nový propagační materiál s partnerskou obcí Trstín na základě společných aktivit FMP „Nezapomeňme, s kým jsme vyrůstali“

Materiál je k dostání bezplatně na obecním úřadě a okolních informačních centrech.

OU BlatnickaSkladačka Stránka 1

 

 

1. Svätojánska noc Jarky 2018 v Trstíně - 23.6.2018

Zástupci Blatničky, rodiče s dětmi se zúčastnili celodenní akce Svatojánská noc u malé vodní nádrže Jarky. Děti hledaly poklad, ochutnávaly místní výrobky, soutěžily s kočkou v mechu a ve vodníkově království, plnily úkoly víl a na závěr dne se uskutečnilo posezení u táboráku.

Fotogalerie zde

 P1250515

 

 

2. Púť k Nanebovzatej Panne Márii v Hájičku - 12.8.2018

V partnerské obci Trstín se občané Blatničky zúčastnili celodenní akce "Púť k Nanebovzatej Panne Márii v Hájičku". Hájiček je jedno z nejstarších poutních míst v Trnavské arcidiecézi. Dopoledne proběhla děkovná mše a odpoledne prohlídka obce a „Pametnej izby O. biskupa Ambróza Lazíka v církevnom dome Ambroziane". Krásná akce na zachování poutních míst, lokálních tradic, obnova kroje a význam hodnoty našich předků.

 Fotogalerie zde

IMG 20180623 180412

 

3. Děkovná pouť na Sv.Antonínku - 26.8.2018

Pouť u Svatého Antonínka - tato akce se snaží přivést širokou veřejnost na myšlenku poutních tradic, uchopit krásu krojů, darů země, radosti z práce a úrody. Poznat tradice předků, zažít krásný den nejen na poutním místě, ale také v krásném okolí krajiny kolem Blatničky. Motivovat nejen naše občany, ale ze vzdálenějších míst Moravy i Slovenska k návratu k této duchovní tradici, předat poselství předků a přivést co nejvíce poutníků na krásná poutní místa.

Fotogalerie zde

 spolec

 

 

4. Oslava 100 let vzniku republiky - 28.10.2018

Oslava 100 let od vzniku společného státu Čechů a Slováků. Přijeli hosté z partnerské obce a společně zasadili strom české státnosti - lípu svobody.

Večer se uskutečnil slavnostní koncert dechové hudby Blatnička. Součástí koncertu byla i výstava dobových fotografií s názvem "Jak jsme žili".

Fotogalerie zde

IMG 5746 

 

 

5. Dvoudenní společensko-vzdělávací konference v Blatničce.

První den byla určena pro neziskové organizace a spolky obcí a druhý den pro pracovníky veřejné správy regionu a slovenského partnera.

Fotogalerie zde

IMG 1383

 

6. Vánoční zvyky u naších slovenských sousedů - 1.12.2019

Zástupci obce vyjeli do partnerské obce Trstín na vánoční koledování. Předvedli zde partnerům vánoční zvyky, přivezli ukázat výtvory - vánoční výzdobu, vánoční ozdoby a cukroví. Součástí akce byl i křest CD a DVD dechové hudby Blatnička "Pozdrav milému".

Fotogalerie zde

IMG 1612

 

7. Mezinárodní košt kysaného zelí - 26.1.2019

Kulturní akce v obci Blatnička, podporující tradice lidového zvyku nakládání zelí, což je ojedinělý zvyk našeho regionu. Obě partnerské obce zajistily sběr vzorků z jejich regionů, výrobky z kysaného zelí, pečivo. Košt zelí byl soutěžní, výherci první tří míst obdrželi po novém zeláku.

Fotogalerie zde

2524

 

8. Obecní den Blatničky s výstavou vín.

Setkání obyvatel regionu, setkání vinařů, výstava vín na místním KD. Zapojili se i vinaři z partnerské obce se svými vzorky.

Fotogalerie zde

11

 

 

9. GEOFUN - Geolokační hra pro chytré telefony.

Blatnička TZ 

                  logo                     Geofun               

Tisková zpráva – k okamžitému zveřejnění

 

Vykradený znak

Někdo vykradl znak obce Blatnička! Je nezbytné se chopit chytrého telefonu, projít okolí, dopadnout zloděje, hrábě a kosu získat zpět do znaku a zachránit tak čest této vesnice!

Bartoloměj je poutník, kterého všichni v Blatničce dobře znají. Povídá se dokonce, že přišel až z Thermopyl, z vesnice ve středním Řecku. Pravdou je, že opravdu prochodil světa kraj a lepšího průvodce by zde člověk jen stěží hledal. Večer se chystá v Blatničce velká slavnost a někdo naneštěstí zcizil hrábě z místního znaku! Nezbývá než Bartolomějovi pomoci ukradené nástroje najít, protože s vykradeným znakem si v Blatničce utrhnou pořádnou ostudu! Kdo mu pomůže a vydá se společně s ním na dobrodružnou a strastiplnou pouť, tak přijde nejen této záhadě na kloub, ale také pozná místní kraj a jeho okouzlující přírodu.

Tolik úvod do nově spuštěné hry, ve které se hráči zábavnou formou seznámí s malebnou vesničkou Blatnička a jejím blízkým okolím. Pro instalaci hry postačí do prohlížeče v chytrém telefonu otevřít adresu qr.geofun.cz/430. Telefon sám nabídne instalaci bezplatné aplikace GEOFUN a následně stažení geohry „Vykradený znak“. Pak již stačí dojít jen k obecnímu úřadu v Blatničce a aplikace sama nabídne odstartování hry.

Ing. Antonín Minařík, starosta obce Blatnička, k nové hře dodává: „Tato nová geolokační hra určitě velmi potěší nejen místní obyvatele, ale zejména naše návštěvníky. Hra je nejenom zábavná, ale i poučná. Sám se již velmi těším, až společně s dětmi a Bartolomějem vyrazím zachránit čest naší obce J.“

Hru je možné odehrát kdykoliv během roku a je dobré si na ni vyčlenit alespoň tři hodiny. Je možné ji projít i se svým čtyřnohým kamarádem. Cestou hráče čeká mnoho místních historických a přírodních zajímavostí, budou plnit různé úkoly, aby ve svém poslání a pátrací misi uspěli.

Odkazy:

Pro více informací kontaktujte:

  • Ing. Antonín Minařík, starosta obce Blatnička, tel. 607 520 347, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Vít Pechanec, projektový manažer, GEOFUN, s.r.o., tel. 603 799 819, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

O GEOFUNu

GEOFUN vychází z populárního geocachingu. Hry v něm přináší unikátní příběhy, jejichž součástí se stávají samotní hráči, a poznávání je tak pro ně mnohem zábavnější a přináší mnoho zážitků.

GEOFUN v sobě spojuje čtyři populární záležitosti:

Œ zážitky  cestování Ž poznávání

… a to vše zdarma v  chytrém telefonu!

Princip hry spočívá ve využití chytrých telefonů (smartphones) se systémy iOS nebo Android, které umožňují lokalizaci. Díky GPS modulu telefon přesně ví, kde se nacházíte, a podle toho reaguje, komunikuje a uděluje úkoly. Kromě toho tak měří čas, umí nahrávat i pouštět video, zobrazovat fotografie, komunikovat s vámi hlasově, hodnotit vaše odpovědi na různé otázky, zvládá rozšířenou realitu a ještě mnoho dalšího.

Kouzlo GEOFUNu tkví v tom, že hráč neví, jaké úkoly ho čekají, dokud nedorazí na určené místo začátku geosrandy. Předem zjistí pouze stručný popis geosrandy a faktory náročnosti, které jsou čtyři - fyzický, mentální, trapnosti a zábavy.

Plnění úkolů sleduje a kontroluje samotná mobilní aplikace prostřednictvím technických možností (senzorů), které chytrý telefon má k dispozici. Hráči pak dostávají tzv. geonky (body) podle úspěšnosti plnění úkolů. Hráč získává geonky do celkového skóre a má možnost hrát o různé ceny v aktuálně probíhajících soutěžích.

qr code

QR kod v mobilu

 Geofun

 

 

  

 

 

eu inntereg cz sk

Spolufinancováno z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci projektu 

 

                                                                                                                       FOND MALÝCH PROJEKTŮ

krizport jmk

Prohlášení o přístupnosti