Na internetových stránkách Správy železniční dopravní cesty, státní organizace  je v odkazu: http://www.szdc.cz/soubory/navrh-jr-2019/jihomoravsky.pdf zveřejněn Návrh železničního jízdního řádu pro období 9. 12. 2018 - 14. 12. 2019, zpracovaný provozovatelem dráhy pro železniční tratě v Jihomoravském kraji.

Po celý JŘ 2019 se předpokládají rozsáhlé výluky v železničním uzlu Brno. O dopravních opatřeních pro tyto výluky budou obce rámcově informovány na přelomu srpna a září. Do Brna hlavního nádraží bude vedena jen část linek. Na některých linkách dojde k redukci počtu spojů nebo bude nutná náhradní autobusová doprava. Předpokládá se ve větší míře využívání žst. Brno dolní nádraží.

Prosíme, abyste své případné připomínky k Návrhu železničního jízdního řádu 2018/2019 zaslali datovou zprávou nebo poštou, případně e-mailem, nejpozději  do pondělí 9. 7. 2018  na níže uvedenou adresu:

-       DZ / písemně        Krajský úřad Jihomoravského kraje, odbor rozvoje dopravy, Žerotínovo náměstí 3, 601 82 BRNO, ID datové zprávy: x2pbqzq

-       kopii e-mailem      Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   za účelem urychlení toku informací.