Upravená opatření od pondělí 22.března 2021

• Je zakázaný pohyb mimo okres bydliště kromě cesty do práce, k lékaři či dalších výjimek, na hranicích okresu to kontroluje policie a armáda. Výjimku ze zákazu opustit okres dostali rodiče pro styk se svými nezletilými dětmi. Možné jsou i návštěvy osob blízkých u dětí v náhradní rodině, ústavní a ochranné výchově.
  • Dál platí také povinnost nosit respirátory či jinou kvalitnější ochranu dýchacích cest před nákazou koronavirem, venku minimálně zdravotnickou roušku. Respirátor musejí lidé nosit v obchodech, provozovnách služeb, na zastávkách či v prostředcích hromadné dopravy nebo na letištích.
  • Povinné jsou respirátory také ve zdravotnických zařízeních, kde se poskytuje ambulantní péče, nebo v pobytových zařízeních sociálních služeb. Nosit se musejí také v autech, pokud v nich nejedou členové jedné domácnosti.
  • Výjimku z nošení kvalitnější ochrany dýchacích cest mají děti do 15 let. V zastavěném území obce je třeba vždy mít minimálně chirurgickou roušku.
  • Sportující lidé, například běžci nebo cyklisté, pokud dodrží dvoumetrový rozestup od dalších lidí, mohou být bez roušky i v zastavěných plochách obcí.
  • Trvá také zákaz vycházení mezi 21:00 a 04:59, s výjimkami pro cesty do práce, k lékaři či se psem do 500 metrů od bydliště.
  • Přes den mají lidé pobývat doma s výjimkou nezbytných cest na nákup, na svatbu či shromáždění. Podle opatření mají také lidé omezit na nezbytnou míru kontakty s dalšími osobami, pobývat na veřejnosti maximálně ve dvou s výjimkou členů domácnosti, ale také maximálně využívat práci na dálku.

Ordinace Blatnice, MUDr. Krša oznamuje, že od března začal s registrací na očkování svých pacientů proti Covid-19. Zájemci o očkování se mohou přihlásit dvěma způsoby. Vhozením lístku do schránky v ordinaci, kde bude uvedeno jméno, rok narození a telefonický kontakt nebo přes e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .
Zájemci budou následně MUDr. Kršou vyzváni, až pro ně bude vakcína k dispozici.
Do centrálního registru se již nemusíte zapisovat, registraci Vám provede pan doktor. Kdo již registraci má a chce být naočkován u praktického lékaře, ignorujte sms zprávy o přihlášení se na termín očkování v očkovacím centru v nemocnici – tím se Vaše registrace v centrálním registru zruší.
Od 1.3. je možnost registrace pro občany starší 70 let.
vakcina

Od 12.4. do 12.5.2021 bude probíhat oprava silnice na kraji obce Louka směr Blatnice. Z toho důvodu bude úplná uzavírka silnice I/71 z Blatnice tímto směrem. Objízdná trasa je stanovena přes Veselí nad Moravou, dále na Kozojídky a Tasov.

160092217 2730942373884938 7604619378982212968 n

Kdo z občanů má zájem o tenké dřevo po prořezávkách nebo o samovýrobu dřeva z obecních lesů, ať se přihlásí u pana místostarosty Rostislava Němečka na tel. čísle 702 417 899.

palivove drevo

Před pár dny začala firma Bachan z Blatnice pod Sv. Ant. provádět pro VaK Hodonín a.s. rekonstrukci stávajícího veřejného vodovodu v Blatničce v části Malé uličky až po most, dále u autobusové zastávky. Tato ulice bude částečně neprůjezdná. Žádáme občany, aby dbali zvýšené opatrnosti.

POZOR

Které z dětí ztratilo v Blatničce rukavičky, ať se přihlásí v kanceláři OÚ nebo na telefonním čísle 777 762 433.

20210222 101134