Tak takhle teda opravdu NE !!!
Do žlutého kontejneru přece nepatří plechovky, papír, sklo ani punčocháče!!! Dotyčný/á neměl/a snahu ani žlutý pytel vysypat a celý jej vhodil/a i s tímto obsahem do žlutého kontejneru.

2špatné odpa

trideni odpadu plast samolepka

trideni odpadu papir samolepka

trideni odpadu sklo samolepka 425x600

POZOR

Z důvodu opravy stoky v prostorách okolí křižovatky v Uherském Ostrohu bude v termínech od 8.6. – 21.6.2020 a 7.7.-10.7.2020 omezen provoz . Na silnici I/71 směr do Blatnice bude zákaz vjezdu . Směr od Blatnice bude provoz jednosměrný.

krizovatka uhostroh 1

Termín omezení provozu: od 1.7.2020 do 15.9.2020

Služby Města Veselí nad Moravou budou ve Veselí nad Moravou u silnice I/54 v podjezdu pod železniční tratí provádět opravu chodníku, dešťové kanalizace, opěrné zdi a zábradlí. Současně zde bude provedena výměna plynovodního potrubí. Z těchto důvodů bude provoz v podjezdu pod tratí omezen. Omezení bude spočívat v převedení dopravy do jednoho jízdního pruhu a řízení provozu světelnou signalizací. Vzhledem k blízkosti kruhového objezdu a křižovatky lze v exponovaných časech předpokládat tvorbu kolon. Tímto Vás žádáme, abyste, pokud to bude možné, využívali železniční přejezd na sídl. Hutník a dále pokračovali po ulici Padělek nebo Břestek. V ul. Na Drahách bude z důvodu provádění stavebních prací průjezd zakázán. K využití je rovněž průjezd přes železárny směrem na Zarazice. Průchod pod mostem pro pěší bude v uvedenou dobu zcela vyloučen, k využití bude podchod pod tratí u Kauflandu.

Situace dopravního omezení I/54

podjezd

Oznamujeme občanům, že ve dnech 27.května, 2.června a 10.června 2020 bude prováděna velkoplošná deratizace obce Blatnička. Akci zabezpečuje firma Deratex, spol. s r. o. se sídlem ve Zlíně, která provede ošetření kanalizační sítě, veřejných ploch a vybraných objektů. Vzhledem k tomu, že je pravděpodobný výskyt hlodavců i v okolí obytných domů a hospodářských staveních, vyzýváme občany ke spolupráci, při vyhledávání pobytu hlodavců. Pokud to situace vyžaduje, obraťte se přímo na pracovníky jmenované firmy, anebo nahlaste své požadavky na úřadovnu, aby bylo zabezpečeno komplexní ošetření obce.

Jiřičky přilétají na jaře do našich krajů o něco později než vlaštovky. Někdy v polovině dubna nebo i později. Je sucho. Dejte na zahradu či kamkoliv na volnou plochu misku s blátem, ať mají vlaštovky a jiřičky materiál na stavbu hnízd, nebo nalijte na prašnou cestu konev vody, aby měly to svoje blátíčko. Zaslouží si to už tím, že chytají otravné mouchy.

jiřička obecná