Svoz plastů a tetrapaků

v I. pololetí roku 2019

vždy  v pondělí  v termínech:

•     7.  ledna
  •     4. února
  •     4.  března
  •     1. dubna
  •    13. května
  •    10. června

3.listopadu 2018 bylo kolem cyklostezky z Blatničky do Blatnice pod Svatým Antonínkem vysazeno nové ovocné stromořadí. Celkem bylo vysazeno 14 kusů ovocných stromů: 1 moruše, 1 třešeň Kordia, 1 švestka Špendlík žlutý, 4 odrůdy jabloní (Api hvězdovité, Banánové, Letní průsvitné, Ječmenice) a 7 letních odrůd hrušní (Clappova červená, Clappova máslovka, Jačménka, Jahodnatka, Krvavka, Muškatelka letní, Trévouská). Vybrány byly letní až raně podzimní odrůdy ovocných dřevin s cílem nabídnout ovoce kolem jedoucím cyklistům zejména v období letních prázdnin (červenec, srpen), kdy je hezké počasí a je tak předpoklad pro intenzivní využívaní cyklostezky občany.

1 skupinova

Výsadba byla podpořena z veřejné sbírky Nadace Partnerství za finanční podpory Softballového klubu Joudrs Praha.

Vážení občané,

na včerejším ustavujícím zasedání zastupitelstva obce byl zvolen nový starosta Ing. Antonín Minařík a místostarosta Bc. Rostislav Němeček. Při této příležitosti bych chtěla poděkovat Vám všem, kteří jste mě podporovali ve funkci starostky po 20 let a pomáhali mně. Nově zvolenému zastupitelstvu přeji vzájemné porozumění a mnoho úspěchů v další práci pro rozvoj naší obce.

Jarmila Hrušková

ZO